سوالات متداول

سوالسوال : سیم کارت را داخل پنل مرکزی قرار داده ام ، اما سیم کارت کار نمی کند ؟

جوابجواب : لطفا اطمینان حاصل کنید که تنظیمات شبکه سیمکارت روی GSM باشد نه CDMA . اطمینان حاصل کنید که PinCode سیم کارت غیرفعال شده باشد . وقتی که سیم کارت را در پنل مرکزی دزدگیر اماکن قرار میدهید، چراغ نشانگر شروع به چشمک زدن می کند . چشمک زدن در هر ثانیه، بیانگر جستجوی شبکه و چشمک زدن در هر سه ثانیه بیانگر یافتن شبکه و آماده به کار بودن سیم کارت است. اگر در گرفتن سیگنال مناسب از سیم کارت دچار مشکل شدید، لطفا سیم کارت خود و یا محل نصب پنل مرکزی را تغییر دهید.


سوال سوال : فرکانس رادیویی و فرکانس GSM چقدر است ؟

جوابجواب : تمام تجهیزات iMelz به صورت بی سیم و در فرکانس رادیویی 433Mhz کار می کنند. فرکانس GSM نیز مطابق با استاندارد جهانی و در فرکانس 850/900/1800/1900Mhz فعالیت می کند.


سوالسوال : سیستم ضد دستکاری چیست ؟

جوابجواب : این سیستم از پنل مرکزی و یا سنسورهای مختلف در برابر جدا شدن از محل نصب و نیز هرگونه بازکردن سنسورها و دستگاه محافظت می کند. به طور مثال جدا کردن پنل مرکزی دزدگیر از پایه نصب موجب بصدا درآمدن آژیر و تحریک سیستم میشود.


سوالسوال : آیا تجهیزات با سیم موجود در بازار قابل اتصال به سیستم دزدگیر اماکن iMelz می باشد ؟

جوابجواب : تجهیزات با سیم موجود در بازار قابل اتصال به سیستم iMelz می باشد، اما برای تجهیزات بی سیم به علت تفاوت در حالت کارکرد این اتفاق قابل انجام نیست.


سوالسوال : چگونه میتوانم پیام و یا تماس مربوطه به اعلان خطر دستگاه را دریافت کنم ؟

جواب جواب : ابتدا شماره مورد نظر خود را ذخیره کنید. پس از تحریک سیستم، پنل مرکزی به شما SMS داده و با شما تماس می گیرد و این عمل برای 3 بار تا زمانی که سیستم غیرفعال نشده تکرار میشود.


سوالسوال : چه تعداد زون پشتیانی میشود ؟

جواب جواب : پنل مرکزی iMelz تا تعداد 50 سنسور را پشتیانی می کند. هر سنسور در یک زون.


سوالسوال : وضعیت خانه چیست ؟

جوابجواب : ابتدا به دفترچه راهنما مراجعه کنید و طبق راهنما تنظیمات مربوط به وضعیت خانه در داخل سنسورها را انجام دهید. حالا دکمه وضعیت خانه (Home Mode) را روی پنل مرکزی، ریموت کنترل و یا از طریق پیامک و نیز نرم افزار فشار دهید. نتیجه این است که تمام سنسورها به جز سنسورهایی که شما آنها را در حالت وضعیت خانه قرار دادید فعال میشوند و شما میتوانید بدون غیرفعال کردن سیستم، در کنار این سنسورها بر حرکت و فعالیت خود بپردازید.


سوالسوال : حداکثر فاصله ای که سیستم های بیسیم iMelz می توانند پشتیبانی کنند چقدر است ؟

جواب جواب : فاصله ارتباطی کاملا به محیط اطراف بستگی دارد . به صورت معمول حداکثر فاصله بین پنل مرکزی و سنسورها در یک منزل معمولی حدود 20 متر مربع می باشد. توصیه میشود که پنل مرکزی اتاق پذیرایی یا هر محیط باز دیگری در منزل نصب شود.


سوالسوال : هشدار اعلان خطر از طریق سیستم GSM چگونه است ؟

جواب جواب : ابتدا یک سیم کارت GSM نرمال را در پنل مرکزی قرار دهید و شماره تلفن های مورد نظر خود را ذخیره کنید. هر زمان که یکی از سنسورها تحریک شود (در زمان فعال بودن سیستم) پنل مرکزی تحریک شده، آژیر می کشد و با شماره های ذخیره شده تماس گرفته و پیام میدهد.


سوالسوال : امکان ثبت زمان تاخیر ورود خروج هست ؟

جواب جواب : بله برای ورود و یا خروج از مکان مورد نظرتان بدون تحریک شدن سنسورها، احتیاج به یک زمان معین دارید تا برای دستگاه تعریف کنید.


سوالسوال : نرم افزار موبایل چه کارایی دارد ؟

جوابجواب : نرم افزار موبایل کار شما را برای راه اندازی و اعمال تنظیمات بسیار راحت و آسان می کند. دیگر احتیاجی به به خاطر سپردن کدهای راه اندازی ندارید و از طریق نرم افزار هوشمند در هر مکان و هر زمان می توانید سیستم خود را کنترل کنید.