مزایای خرید دزدگیر سیم کارتی

زمانی که برای اولین بار سیستم های امنیت خانگی وارد بازار شد، تکنولوژی های بیسیم و دزدگیر سیم کارتی هنوز اختراع نشده بودند. به این معنی که برای نصب هر قسمت از سیستم باید سیم کشی صورت می گرفت. این سیم ها بر روی دیوار ها و در داخل سقف منزل گسترده می شدند و بخش های مختلف دزدگیر را به یکدیگر متصل می نمودند.هم چنین خطوط تلفن و برق نیز به همراه سیم کشی هایی برای آژیر و سنسور و ... نیاز بود. این نوع از تجهیزات امنیت خانگی برای چند سالی بر بازار حکومت کردند. تا اینکه نیاز به تغییر در شیوه های ارتباطی دزدگیر های منزل کم کم احساس شد. و این آغاز دوره ورود دزدگیر سیم کارتی و سیستم های امنیت خانگی کاملا بیسیم به منازل و خانه ها بود.

دزدگیر سیم کارتی که به دزدگیر بیسیم نیز شهرت دارد از سنسورهایی برای تشخیص تهدید امنیتی منزل استفاده می کند. آژیر دزدگیر، سنسورها، دستگاه کنترل مرکزی و سایر تجهیزات مرتبط به صورت کاملا بیسیم به یکدیگر متصل می شوند. ورود دزدگیر بیسیم به بازار ضعف بزرگ سیستم های قدیمی تلفن کننده را از بین بردند. این ضعف مربوط به قطعی خطوط تلفن می شد. این خطوط به دلیل فیزیکی بودن تحت تاثیر شرایط محیطی هستند. هم چنین یکی از روش های متداول سارقین منزل قطع کردن خطوط تلفن است. خطوط تلفن اکثر خانه ها در قسمت ورودی آن ها قرار گرفته است. در بسیاری از موارد هیچ پوش یا محافظتی از این خطوط نمی شود. لذا احتمال دارد تلفن منزل به سادگی توسط شخص سارق قطع گردد.

مزایای دزدگیر سیم کارتی بیسیم:

قابلیت کنترل از راه دور با موبایل

عدم امکان از کار افتادن با قطع سیم

سرعت عمل بسیار بالاتر نسبت به دزدگیر تلفن کننده

محدوده پوش بیشتر

نصب بسیار آسان تر

معایب دزدگیر سیم کارتی بیسیم:

× در مقایسه با دزدگیر تلفن کننده قیمت بالاتری دارد.

× محل نصب باید آنتن دهی موبایل داشته باشد.

دزدگیر سیم کارتی روز به روز بیشتر جای خود را در منزل مردم باز می کند. استفاده از دزدگیرهای بیسیم نه تنها نیاز به استفاده از خط تلفن را حذف می کند، بلکه امنیت بالاتری به دلایل ذکر شده نسبت به سیستم های قدیمی دارد. بسیاری از دزدگیرهای خانه و منزل جدید به در داخل خود جایی برای قرار دادن سیمکارت دارند. زمانی که اتفاقی در منزل رخ دهد دستگاه فورا با شما ارتباط برقرار می کند. این ارتباط می تواند شامل تماس گرفتن و ارسال پیامک باشد.