بهترین مارک دزدگیر منزل

در این مطلب قصد داریم به شما اطلاعاتی بدهیم که کمک کند انتخابی صحیح در خصوص خرید بهترین مارک دزدگیر منزل داشته باشید. بسیاری از کاربران به دنبال بهترین مارک دزدگیر منزل می باشند اما اطلاعات درستی در این زمینه پیدا نمی کنند. لذا در ادامه به مهم ترین فاکتورهایی که باعث می شود بتوان، به یک دزدگیر عنوان "بهترین مارک" را گفت آورده شده است.

زمانی که صحبت از بهترین مارک دزدگیر منزل می کنیم منظورمان قیمت یا کشور سازنده آن نیست. بهترین بودن یک مارک دزدگیر منزل به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آن ها موارد زیر است:

• کیفیت ساخت

• نحوه عملکرد دزدگیر

• مشکلات و اشتباهات دزدگیر

• پشتیبانی مناسب فروشنده

و بسیاری موارد دیگر می باشد. لذا تک تک این موراد را مورد بررسی قرار می دهیم.

کیفیت ساخت دزدگیر منزل:

یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده برای بهترین بودن یک مارک در هر زمینه ای کیفیت ساخت محصول می باشد. تمامی سیستم های دزدگیر موجود در بازار حتی مدل هایی که با نام ایرانی به فروش می رسد تولید شده در کشور چین می باشند. لذا از نقطه نظر کشور سازنده نمی توان معیاری برای سنجش کیفیت دزدگیر به دست آورد.

کشور چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا بی شک طیف وسیعی از محصولات را تولید می کند. محصولاتی که دارای کیفیت های مختلف می باشد. به عنوان مثال برخی از بزرگترین برندهای جهان نظیر Apple، Toyota، Sony، Toshiba و... محصولات خود را به طور کامل در کشور چین تولید می کنند.

برای فهمیدن میزان جدید بودن تکنولوژی ساخت دزدگیر منزل دقت به مواردی که نام می بریم توصیه میشود. این موارد هریک به نوعی بر نحوه عملکرد سیستم امنیتی شما تاثیر دارد. لذا در هنگام خرید به این موارد توجه نمایید:

1- طراحی ظاهری: یکی از بدیهی ترین مسائل طراحی خود محصول است. زیبایی ساخت، کیفیت مواد به کار رفته در بدنه محصول، استفاده از کلید لمسی و سادگی نکاتی است که می توان معیار قرار داد. نکته دیگر ضرورت کوچک بودن دستگاه مرکزی است که بتوان آن را به سادگی در جایی دور از چشم پنهان کرد.

2- سرعت عملکرد دزدگیر منزل: این یک نکته بسیار کلیدی است. یک دزدگیر خوب باید بتواند در زمان کمی شما را از وقوع خطر با خبر کند. در حال حاضر در بین سیستم های امنیتی مطرح در دنیا این زمان کم تر از 8 ثانیه می باشد. برخی سیستم ها دارای تاخیر بین 20 تا 30 ثانیه برای اطلاع رسانی می باشند. سارق منزل می تواند در این فرصت خود را به دستگاه برساند و آن را غیرفعال نماید. لذا توجه به این نکته بسیار ضروری است.

3- مدت و نوع گارانتی: گارانتی محصول بسیار مهم است. محصولات برترین مارک های تجهیزات الکترونیکی در جهان نیز ممکن است به دلایلی دچار مشکل شوند. نکته مهم شرایط و نحوه گارانتی محصول است که در این موراد بسیار کمک کننده است. برخی مارک ها در بازار دارای گارانتی تعویض هستند که بسیار شرایط خوبی برای مشتری محسوب می گردد. برخی نیز گارانتی تعمیر ارائه می دهند. در هر صورت طول مدت و نوع گارانتی می تواند معیار مناسبی برای انتخاب یک مارک دزدگیر باشد.

4- تعداد سنسور ها: سنسور بخشی از سیستم دزدگیر منزل است که وظیفه تشخیص خطر را دارد. دستگاه مرکزی دزدگیر باید بتواند تعداد مناسبی سنسور را مورد پوشش قرار دهد. در برخی مارک ها این تعداد کم تر از 10 و در برخی نیز تا 50 عدد را شامل می شود.

5- دزدگیر بیسیم و سیمی: دوستان و مخاطبین محترم، استفاده از دزدگیر سیمی به دلایل زیادی در سراسر جهان منسوخ شده است. این سنسورها به سادگی با قطع سیم از کار می افتند لذا امنیت کامل را برای شما فراهم نمی کند. سنسورهای بیسیم می توانند بدون هیچ محدودیتی در هر نقطه نصب شوند. همواره تصوراتی درباره تداخل امواج سنسورهای بیسیم و خطای این گونه سنسورها در بازار رد و بدل می گردد. برای اتخاب سنسورهای دزدگیر از محصولاتی استفاده کنید که از امواج اختصاصی استفاده می کنند. این گونه سنسورهای قابل هک شدن یا تداخل نسیتند.

نحوه عملکرد سیستم دزدگیر

دزدگیرهای موجود در بازار بسیار متنوع است. این تنوع شامل نحوه ارتباط دزدگیر با کاربر، نوع اتصال سنسور ها از منظر سیمی یا بیسیم بودن، سرعت اطلاع رسانی، میزان هوشمندی مصرف باتری و... می باشد.

1- نحوه ارتباط دزدگیر منزل با کاربر

به صورت کلی دزدگیر اماکن و منزل از نقطه نظر ارتباط با شما به چهار حالت تقسیم می شود. دزدگیرهای سیم کارتی، دزدگیرهای تلفنی، دزدگیرهای اینترنتی، دزدگیرهای بدون ارتباط. ابتدا باید عرض شود از نظر کارشناسی دزدگیر های بدون قابلیت ارتباط با کاربر عملا چیزی جز یک دستگاه ایجاد سر و صدا نیستند و کاربرد واقعی ندارند.

چرا که مهم ترین موضوع در زمان بروز هر اتفاقی آگاهی شما از اتفاق می باشد. لذا دزدگیر چنانچه شما را آگاه نسازد کاربرد موثر ندارد. دزدگیرهای تلفنی، نسل قدیمی سیستم اطلاع رسانی دزدگیر منزل می باشد. این سیستم ها با استفاده از یک شماره گیر اقدام به تماس با شما می نمایند. سرعت عملکرد این سیستم ها پایین و دارای ریسک قطع شدن خط تلفن از سمت سارقین می باشد. لذا این گونه سیستم ها امنیت حداکثری را برای شما تامین نمی کند.

دزدگیر منزل سیم کارتی بهترین نوع موجود در بازار ایران می باشد. این سیستم ها مستقل از خطوط تلفن عمل می نمایند لذا در خطر قطعی تلفن نمی باشند. هم چنین برای نصب این گونه سیستم ها نیاز به نزدیکی خطوط تلفن به دستگاه نیست لذا می توانید با آزادی عمل بیشتری سیستم را نصب نمایید.

دزدگیر منزل اینترنتی علی رغم این که سال هاست در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد هنوز در ایران وجود ندارد. شاید علت اصلی آن ضعف ارتباطات اینترنتی و عدم اعتماد کاربران به این نوع ارتباط می باشد. لذا دزدگیرهای سیم کارتی در حال حاضر بهترین نوع ارتباط با کاربر را دارند.

2- نوع اتصال سنسور ها از منظر سیمی یا بیسیم بودن

سنسور یا همان حسگرهای دزدگیر منزل می تواند از دو روش سیمی یا بیسیم به دستگاه کنترل مرکزی متصل شود. به دلایلی سنسورهای بیسیم دارای امنیت بالاتری نسبت به سنسورهای سیمی هستند. سارقین می توانند به سادگی سیم تلفن یا برق یا سیم های ارتباطی دزدگیر را قطع کنند. دزدگیر بیسیم از این خطر جدی به دور است. لذا از این منظر بسیار امنیت بالاتری نسبت به دزدگیر سیمی دارد. دزدگیر بیسیم از ارتباطات سریال استفاده می کند دزدگیرهای بیسیم قدیمی با یک فرکانس کاری مشترک کار می کنند. فرکانسی که مشابه درهای الکترونیک، مودم ها و... می باشد.

به لطف پیشرفت تکنولوژی دزدگیرهای جدید مانند دزدگیر آیملز، می توانند با استفاده از امواج کدگذاری شده یک ارتباط امن و دور از دسترس را فراهم کنند. امواج در این گونه دزدگیر ها به گونه ای است که فقط برای دستگاه مرکزی دزدگیر قابل ردیابی و شناسایی می باشد.

3- مشکلات و اشتباهات دزدگیر

یکی از مهم ترین علل تاثیرگزار بر انتخاب یک دزدگیر منزل به عنوان بهترین مارک، بحث وجود خطای تشخیص در آن می باشد. در حال حاضر تنها دزدگیر بدون خطا در ایران سیستم امنیت خانه iMelz می باشد که امید می رود در آینده سیستم های بدون خطای دیگری نیز وارد بازار شود.

یکی از دلایل اصلی بروز خطا در سیستم دزدگیر منزل سنسورهای تشخیص حرکت می باشند. این سنسورها ممکن است به دلایلی نظیر حرکت حیوانات خانگی، باد، تغییرات دمایی زیاد و... دچار خطا در تشخیص شوند. برای جلوگیری از این موضوع باید سنسور دزدگیر دارای تکنولوژی هایی باشد که با این عوامل محیطی مقابله نماید. لذا هر سنسور حرکتی می تواند بدون استفاده از این تکنولوژی ها دارای درصدی از خطا باشد. فنی مذکور اقدام نمایید.

پشتیبانی مناسب فروشنده

خدمات پس از فروش یکی از کلیدی ترین عوامل تعیین کننده اعتبار یک برند در بازار می باشد. متاسفانه بازار ایران به صورت سنتی به پیش می رود. به این معنی که یک مارک محصول خود را صورت عمده در بازار پخش می کند و تعداد زیادی مغازه دار و تکنسین اقدام به فروش آن می نمایند. این امر دارای اشکالات فراوانی می باشد. اول اینکه به دلیل وجود واسطه های زیاد قیمت نهایی محصول بسیار متاثر از دست به دست شدن محصول در بازار است.

دوم اینکه در زمان بروز مشکل شما با شرکت اصلی سازنده یا وارد کننده محصول در ارتباط نیستید و باید به دنبال تکنسین یا مغازه داری باشید که سیستم را برای شما راه اندازی کرده است. لذا کیفیت پاسخگویی و خدمات کاملا بستگی به شخصی دارد که با او طرف هستید. سوم بحث نصب درست و اصولی سیستم است. ممکن است هر تکنسینی در بازار بسته به تجربه و تشخیص خود سیستم شما را کارشناسی و نیاز سنجی نماید.

لذا کیفیت سرویس دریافتی بابت یک محصول باز هم بستگی به کیفیت کار یک فرد و نه شرکت اصلی دارد. چهارم هزینه نصب سیستم می باشد. سیستم های به روز در تمام دنیا به صورت DIY (خودت انجام بده) طراحی شده اند. مزیت این ویژگی در حذف هزینه های نصب و راه اندازی دزدگیر می باشد. یک دزدگیر اماکن DIY دزدگیری است که به سادگی توسط خود شما و بدون نیاز از نصاب و تکنسین قابل نصب است.

در نظر گرفتن تمامی این نکات برای خرید بهترین مارک دزدگیر منزل بسیار ضروری به نظر می رسد. عوامل تاثیرگزار دیگری مثل نوع گارانتی (تعویض یا تعمیر)، مشاوره دقیق قبل خرید، وجود اطلاعات کافی راجع به محصول و نحوه عملکرد آن و... نیز هستند که باید در نظر داشته باشید. برای خرید بهترین مارک دزدگیر منزل با دید باز و در نظر داشتن کلیه نکات فنی و غیرفنی مذکور اقدام نمایید.