سیستم امنیتی منزل (دزدگیر اماکن و خانه) چیست و چگونه کار می کند؟


عوامل مهم در انتخاب دزدگیر منزل و اماکن

نقل قول

پشتیبانی مناسب از مشتری

نقل قول

قیمت خوب در برابر کیفیت

نقل قول

بدون خطا بودن سیستم دزدگیر

نقل قول

نصب آسان و DIY بودن سیستم

نقل قول

سرعت بالا در واکنش و اطلاع رسانی

نقل قول

دارا بودن نرم افزار موبایل مناسب و بومی

کلیه سیستم های امنیتی منزل و دزدگیر اماکن بر یک مفهوم مشترک استوار هستند و آن محافظت از نقاط ورودی خانه و منزل و ویلا و... می باشد. نقاط ورودی شامل در و پنجره و هم چنین فضاهای داخلی شامل آثار هنری، پول، جواهرات، کامپیوترها و... است. جدا از این که متراژ خانه شما چقدر است و چه تعداد ورودی و نقطه حساس دارد، یک دستگاه مرکزی برای اتصال تمام حسگرها به آن و کنترل دزدگیر نیاز است.

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن به همان معنای دزدگیر منزل می باشد که مجموعه ای از سنسورهای تشخیص نفوذ و گاهآ آژیر می باشد که به یک دستگاه مرکزی که همان مغز سیستم می باشد متصل می شوند .در زمان تشخیص نفوذ , دستگاه آژیر می کشد و به شما و افراد مورد اعتماد شما پیامک اخطار می دهد و زنگ می زند.

دزدگیر اماکن

یک سیستم دزدگیر اماکن معمولا شامل موارد زیر است:

 • دستگاه (پنل) مرکزی، به عنوان کنترل کننده اصلی سیستم امنیتی منزل
 • سنسور (حسگر) های در و پنجره
 • سنسور حرکتی (چشمی دزدگیر)
 • دوربین های حفاظتی مداربسته
 • آژیر دزدگیر با صدای رسا
 • برچسب هشدار نصب بودن دزدگیر اماکن
 • سیستم امنیت خانگی (دزدگیر اماکن) چگونه عمل می نماید؟

  دستگاه مرکزی:

  دستگاه مرکزی یک نوع کامپیوتر که وظیفه فعال/غیر فعال سازی حفاظت، ارتباط با تک تک سنسور (حسگر) ها و به صدا در آوردن آژیر در زمان تحریک شدن حسگرها را دارد. این بخش از سیستم اغلب دارای یک صفحه کلید است که برای راحتی کار کردن با ان بر روی دستگاه تعبیه می شود. فعال و غیر فعال سازی، ضبط پیام صوتی و وارد کردن رمز دستگاه از جمله کاربردهای این صفحه کلید می باشد.

  سنسور (حسگر) ورود و خروج:

  سنسور در و پنجره تشکیل شده از دو بخش است که نزدیک به یک دیگر نصب می شوند. یک بخش از آن بر روی قسمت ثابت و بخش دیگر بر روی قسمت متحرک در و پنجره نصب می شود. زمانی که در یا پنجره بسته می باشد، این دو بخش کنار هم هستند و یک مدار بسته ایجاد می کنند. زمانی که وضعیت حفاظت دستگاه مرکزی فعال است، این سنسورها با دستگاه در ارتباط هستند و گزارش می دهند که نقطه ورودی امن است. چنانچه در یا پنجره مورد نظر باز شود، مدار تشکیل شده باز می شود و این به معنی نا امن شدن نقطه تحت حفاظت می باشد.

  سنسور حرکتی (چشمی حرکتی):

  این تجهییزات امنیتی، وقتی حفاظت فعال می شود با تشحیص حرکت در روبروی سنسور و در محدوده تشخیص، هشدار دستگاه را فعال می نمایند.

  دزدگیر اماکن

  دوربین مداربسته:

  این دوربین ها در انواع سیمی و بیسیم موجود می باشند. دوربین مداربسته به روش های گوناگونی قابل استفاده هستند. این کاربردها شامل موارد زیر است: نظارت بر مناطق دور از دسترس نظارت بر اماکن بیرونی مثل انبار و ... نقاط ورودی-خروجی ، هم داخل منزل و هم خارج از منزل دوربین مداربسته می تواند به صورت راه دور از طریق کامپیوتر و موبایل و تبلت مشاهده شود.

  دزدگیر اماکن

  آژیر دزدگیر:

  دزدگیر 2 نوع آژیر می تواند داشته باشد .آژیر داخلی که داخل پنل اصلی می باشد و آژیر خارجی که بیرون از منزل در بالکن و یا روی دیوار ساختمان نصب می شود .وظیفه آژیر داخلی اضطراب و ترساندن دزد می باشد و گاهآ زمانیکه صاحب خانه داخل منزل باشد وظیفه هشیار کردن صاحب خانه هم به عهده آژیر داخلی است , آژیر خارجی هم برای ترساندن دزد و اطلاع رسانی برای کمک از همسایه ها می باشد .

  علائم هشدار:

  بسیاری از تولید کنندگان دزدگیر، یک علامت اعم از برچسب یا تابلو هشدار در بسته بندی محصول خود قرار می دهند. این علائم در نقاط ورودی نصب می شود که به سارقین احتمالی هشدار می دهد این محل به سیستم دزدگیر اماکن مجهز می باشد.

  دزدگیر اماکن

  در زمان سرقت چه اتفاقی رخ می دهد؟

  دزدگیر اماکن با هدف انجام وظایف مشخصی در زمان تحریک سنسورها طراحی شده است. این که سیستم امنیتی دزدگیر اماکن و منزل شما در زمان بروز خطر چه اقدامی انجام می دهد بستگی به نوع سیستم امنیتی مورد استفاده شما دارد.

  به صورت کلی، با تشخیص خطر از یکی از سنسورها، یک سیگنال هشدار به دستگاه ارسال می شود. دستگاه بسته به تنظیمات اقدامات لازم را انجام میدهد.

  دزدگیر اماکن

  این اقدامات شامل موارد زیر است:

 • آژیر زدن
 • ارسال پیامک هشدار به افراد تعیین شده
 • تماس با افراد تعیین شده به نوبت
 • برخی از این سیستم ها نیز با شرکت های امنیتی خصوصی در ارتباط هستند که می توانید با عقد قرارداد، همواره یک نفر را در جریان وضعیت سیستم خود قرار دهید. در زمان بروزاتفاق در سریعترین زمان نیروهای امنیتی به خانه و منزل شما اعزام می شوند. البته این سیستم در ایران وجود ندارد. اما در بسیاری کشورهای دنیا چنین سیستم هایی در حال انجام وظیفه هستند.

  فواید داشتن سیستم امنیتی دزدگیر در خانه، آپارتمان، ویلا و سایر اماکن

  تحقیقات بسیاری ثابت کرده است که خانه هایی که مجهز به دزدگیر هستند در مقایسه با خانه و منزل هایی که بدون سیستم امنیتی هستند تا 3 برابر ریسک کمتری در برابر سرقت دارند. دلیل این موضع علاقه سارقین به دزدی از خانه هایی است که اهداف ساده و بدون دردسری باشند.

  فایده دیگر آن توانایی کنترل سیستم از راه دور می باشد. با این قابلیت شما می توانید سیستم امنیتی خود را با یک گوشی موبایل از راه دور کنترل نمایید.

  چنانچه علاقه مند هستید بیشتر در باره سیستم های امنیتی منزل و دزدگیر اماکن بدانید، ما در اینجا مطالب بسیار مفیدی برای شما گردآوری کرده ایم. هم چنین واحد مشاوره تیم امنیتی حفاظتی آیملز آمدگی دارد به کلیه سوالات شما پاسخ دهد. کافی است همین الان شماره 02152857 را شماره گیری نمایید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

  نقل قول

  استفاده از دزدگیر اماکن شانس ورود سارقین و نفوذ گران به خانه شما را به شکل چشم گیری کاهش می دهد. زمانی که چنین سیستمی در خانه شماست به دلیل ایجاد صدای آژیر و هم چنین وجود علائم دال بر وجود چنین سیستمی ایجاد ترس و دلهره در سارقین بسیار زیاد میگردد. آن ها نمی توانند در چنین شرایطی بدون استرس و با خیال راحت هرچه میخواهند بکنند.


  آژیر دزدگیر منزل

  انواع آژیر دزدگیر منزل

  علاوه بر دستگاه مرکزی، آژیر های بیرونی جداگانه ای هم می توانید به دزدگیر خود متصل نمایید.
  قیمت دزدگیر منزل

  قیمت دزدگیر منزل

  با بررسی ویژگی محصولات و قیمت سنسورهای دزدگیر می توانید هزینه های خرید سیستم امنیتی خود را محاسبه نمایید
  نصب دزدگیر

  نصب دزدگیر

  دزدگیر بیسیم DIY را خودتان نصب کنید. در کمترین زمان می توانید دزدگیر نصب کنید.
  دزدگیر بیسیم یا سیمی

  دزدگیر بیسیم یا سیمی؟

  دزدگیرهای سیمی و بیسیم دارای تفاوت های اساسی هستند. با بررسی این تفاوت ها خرید هوشمندانه تری داشته باشید.

  امتیاز کاربران

  ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال