راهنمای عیب یابی دزدگیر منزل


ایراد دستگاه اساسا با یک فرمول ساده در تمامی موارد قابل یافتن می باشد…

ایرادیابی چیست؟

احتمالا اگر از طریق گوگل به این صفحه هدایت شده اید دزدگیرتان دچار مشکل شده است

 • آیا زمانیکه دزدگیر را فعال میکنید خود به خود آژیر میزند؟
 • دزدگیر در زمان هشدار با شما تماس نمیگیرد؟
 • دزدگیرتان روشن نمیشود؟
 • دزدگیر بعضی وقت ها آژیر خطا میزند؟
 • دزدگیرتان را باز و بسته کرده اید و نمیدانید مشکل از کجاست؟
 • هنگامیکه از جلوی سنسور رد میشوید صدای خاصی می شنوید؟

ما برای حل مشکل شما تمام تلاشمان را میکنیم اگر این صفحه را کامل مطالعه کردید و مشکلتان برطرف شد که بنابر تجربه از تماس هایی که از شما داشتیم ،سعی کردیم عمده ی مشکلات را در این صفحه بگنجانیم . اگر هنوز مشکل دارید و مشکلتان حل نشده است،در انتهای صفحه آدرس سایتی به نام امنیفورا قرار دادیم که خیلی راحت میتوانید در قسمت مخصوص دزدگیر اماکن مشکلتان را به صورت مفصل مطرح کنید ، در آن قسمت کارشناسان متخصص ما در این حوزه فعالیت دارند و با کمک به شما خوشحال خواهند شد.


عیب یابی دزدگیر اماکن سیمی:

در این قسمت میخواهیم مشکلات مربوط به دزدگیر های سیمی را بررسی کنیم برای این موضوع ابتدا باید دزدگیر اماکن را برایتان تشریح کنیم که از چه قسمت هایی تشکیل شده است و مکانیزم عملکرد آن ها به چه صورت است؟

یک دزدگیر اماکن سیم دار شامل:

 • ترانس برق
 • باتری پشتیبان
 • محل اتصال سنسور ها
 • محل اتصال آژیر
 • محل اتصال بلندگو
 • محل اتصال باتری بکاپ
 • ماژول سیم کارتی
 • تلفن کننده ی ثابت خط شهری
 • فیوز Aux

ترانس عملیات تبدیل برق شهر به برق 16ولت را انجام میدهد،عملکرد صحیح و سالم این ترانس برای برق دهی خیلی مهم است . جالب است بدانیم این ترانس ها عمر و دوام بالایی دارند. خیلی کم پیش می آید که این ترانس ها خراب شوند ولی باز از صحت و سلامت آن مطمئن شوید (بوسیله ی اهم متر)

باتری بکاپ:این باتری یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر می باشد ،حتما از سلامت باتری نیز مطلع شوید چرا که اگر باتری خراب باشد جریان کشی بیش از اندازه میکند و باعث ایجاد آژیر خطا میشود.

محل اتصال سنسور ها:

یک نکته ی خیلی جالب که شاید تا به امروز نمیدانستید این است که هر سنسور سیم شما به یکی از زون ها z1وz2و z3و z4 متصل می شوند. هر زون بر روی دزدگیر شما از 2 قسمت تشکیل شده که در صورت تحریک سنسور(هر مدل سنسوری) یک مدار باز ایجاد می کند یعنی ارتباط 2سر هر زون را از هم قطع می کند و این گونه است که دزدگیر آژیر می کشد .

خیلی جالب است بدانید ،زون هایی که سنسور به آن متصل نیست (به هر جهت)باید از یک سیم استفاده شود که سر و ته آن به هم متصل باشند و در غیر این صورت با فعال کردن دزدگیر بلافاصله آژیر به صدا در می آید پس اگر بلافاصله بعد از فعال کردن دزدگیر آژیر به صدا در می آید بر همین اساس است.

محل اتصال آژیر

محل اتصال آژیر نیازی به اتصال کوتاه ندارد،اگر آژیر دارید می توانید به آن متصل کنید حتما توجه داشته باشید آژیر ها،مثبت و منفی باید درست طبق علامت روی برد باشند، از سلامت آژیر اطمینان حاصل کنید

محل اتصال بلندگو:

نیازی به رعایت مثبت و منفی نیست فقط از سلامت بلند گو اطمینان حاصل نمایید


ماژول سیمکارتی:

سیم کارت باید درست در جایش قرار بگیرد، حتما توجه کنید که سیم کارت درست قرار گرفته باشد .

سیم کارت حتما باید شارژ اعتباری(پولی) داشته باشد. اگر اولین بار است از یک سیم کارت نو استفاده می کنید قبل از استفاده سیم کارت را داخل یک گوشی همراه قرار داده و از فعال نبودن پین کد سیم کارت مطمئن شوید ،حتما با گوشی یک تماس تست برقرار کنید و حتما زبان سیم کارت را روی زبان فارسی تنظیم کنید ، سپس سیم کارت را داخل دزدگیر قرار دهید و با آن یک نکاس بگیرید .اگر موفق شدید، خیالتان از این قسمت راحت می شود.

به قسمت شماره های تماس و پیامک در دزدگیر رفته و از صحیح بودن شماره های تماس و پیامک مطمئن شوید .

فیوز AUX:

اگر فیوز دستگاه بسوزد باعث ایجاد آژیر خطر می شود،حتما از سلامت آن اطمینان حاصل فرمائید.

موارد عمومی خطاهای دزدگیر:

اگر دزدگیرتان آژیر خطا می زند حتما مشخص می کند که کدام زون باعث تحریک دزدگیر شده است. اگر زون مشخصی است ،این به ما کمک می کند تا سریعتر به پاسخ برسیم.

ابتدا بیایید ببینیم که یک سنسور بر روی زون است یا چند سنسور، تست جامپر سنسور هارا انجام دهید به طوری که هر سنسور اتصال کوتاه کنید و دوباره دزدگیر را فعال کنید تا مشکل برطرف شود

خطای سنسور های چشمی:

اکثر سنسور های چشمی به نور خورشید حساس هستند و در زمان های مشخصی در طول روز که نور خورشید به آن ها می تابد باعث آژیر خطای دستگاه می شود


بنا به تجربه و تماس هایی که از شما عزیزان تا به حال داشته ایم معمولا مشکلات دزدگیر این بوده است که آژیر دزدگیر یا با فعال کردن دزدگیر آژیر میزند و یا بی دلیل شروع به آژیر زدن می کند و یا اینکه تماس نمی گیرد و موارد این چنینی دیگر.

یک سری از موارد و نکات در زیر همین صفحه گردآوری شده است که توصیه می کنیم حتما مطالعه فرمایید، اما اگر راه حل مشکل خود را در پایین صفحه پیدا نکردید نگران نباشید چرا که ما یک سایت عمومی و رایگان طراحی کردیم با موضوع "فروم امنیتی" که شما می توانید در داخل آن به دنبال مشکل خود و یا مشابه مشکل خود بگردید و از پاسخ کارشناسان به آنها مطلع شوید و یا اگر مشکلی مشابه به مشکل خود در سایت نیافتید می توانید مشکل خود را با ما در این سایت مطرح کنید تا دیگران هم بتوانند استفاده کنند.

تالار گفتمان امنیت یا امنیفو برای این راه اندازی شده است تا خیلی راحت ثبت نام کنید و در قسمت مربوطه موضوع خود را پیدا کنید. در صورت عدم وجود موضوع مشابه، مورد خود را به موضوعات جدید اضافه و تعریف کنید و سوال خود را در این بخش بنویسید. هم ما و هم مابقی مشتریان که تجربه مشابه شما را داشته اند به سوالات پاسخ می دهند.

برای ورود کلیک کنید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال