دزدگیر

دزدگیر منزل چی بخرم؟

دزدگیر منزل یک سیستم امنیتی برای تأمین امنیت منزل شماست. تشخیص درست و صحیح و واکنش سریع به دزدی خیلی مهم است. کار کردن با دزدگیر برای صاحب آن بایستی ساده باشد . دزدگیر منزل باید همیشه آماده به کار باشد. دزدگیر منزل با کیفیت بالا امنیت بهتری برای شما خواهد داشت .دزگیر از جمله وسایل با ارزش در یک منزل می باشد.کار کردن با دزدگیر باید راحت باشد . دزدگیر منزل از یک دستگاه مرکزی و تعدادی سنسور تشکل شده است. زمانی که هریک از سنسورها خطری را تشخیص دهند، آژیر دستگاه فعال‌شده سپس به شما پیامک ارسال می‌کند و تماس تلفنی برقرار می‌شود.

مهم‌ترین وظیفه دزدگیر اماکن، اطلاع‌رسانی است. زمانی که اتفاقی در منزل یا محل کار شما می‌افتد، دزدگیر وظیفه دارد با شما تماس بگیرد و شمارا از خطر پیش‌آمده باخبر سازد. درنتیجه باید در کم‌ترین زمان از آن باخبر شوید


مشخصات دزدگیر منزل iMelz کلیک کنید


دزدگیر

دزدگیر منزل بعد از تحریک شدن چه می‌کند؟

دزدگیر بعد از تشخیص نفوذ شروع به آژیر کشیدن می‌کند. به گوشی شما نوتیفیکیشن ارسال می‌کند، به لیستی از دوستان و آشنایان پیامک ارسال می‌کند و با اشخاصی که به محل نزدیک هستند تماس می‌گیرد. سرعت عمل بالا ازجمله ویژگی‌های یک دزدگیر منزل پرفکت است. تشخیص درست، دقت بالا و کارایی متناسب با محیط می‌تواند ارزش خرید دزدگیر خوب را به شما نشان دهد.

نصب ساده دزدگیر منزل

یک از پاسخ‌ها برای سؤال چه دزدگیر بخرم این است که دزدگیر اماکنی را بخریم که به‌عنوان سیستم امنیتی وابسته به نصاب برای نصب را نداشته باشد. خیلی وقت‌ها مشتریان تمایل دارند دزدگیر منزل خود را به‌شرط اینکه نیاز به تکنیک خاصی باشد خودش نصب نماید. دزدگیر بیسیم آیملز پشتیبانی DIY طوری طراحی‌شده که به‌راحتی و بدون نیاز به سیم‌کشی خاصی قابل‌نصب و بهره‌برداری است.

قابلیت جابجایی دزدگیر

به قول مشتریان دزدگیر یکی دیگر از ویژگی‌های دزدگیر وایرلس این است که در صورت جابجایی مکان به‌راحتی قابل‌انتقال است و نیازی به جمع‌آوری سیم‌کشی‌های پیچیده نیست.

دزدگیر خوب یاور همیشگی

یه دزدگیر می‌تواند مثل همه‌ی لوازم الکتونیکی خوبی که داشتیم سالیان دراز کار کند و کارایی خود را داشته باشد. دزدگیر ما نیاز به تعویض چند سال یک‌بار ندارد. این را میدانیم که دزدگیرهای منزل در طول چند سال شاید یک‌دفعه استفاده بشود (امیدوارم هیچ‌وقت استفاده نشود) ولی همان یک‌بار که ممکن است مورد سرقت را تشخیص دهد باید آماده بکار باشد.

امکانات دزدگیر منزل و قیمت:

پیدا کردن دزدگیر اماکن مناسب، بستگی به نیازهای شما دارد. اگر آژیر داخلی دستگاه برای شما کافی است، یک بسته پایه برای شما معقول است. اگر شما به دنبال چیز متوسطی هستید که بتوانید تا در خانه خود درحالی‌که دور هستید، دستگاه را کنترل نمایید، سیستم‌های سیم‌کارتی از هر نوع آن برای شما می‌تواند مناسب باشد.

برای اضافه کردن ویژگی‌های اتوماسیون خانگی و هم‌چنین پخش زنده تصاویر منزل، شما نیاز به بالاترین نوع سیستم‌های امنیت خانگی دارید.

اکثر دزدگیرها در ایران به‌صورت قطعات جداگانه‌ به فروش می‌رسند. به این معنی که حداقل نیازهای کاربر در آن در نظر گرفته نمی‌شود. شما باید دستگاه مرکزی، سنسورها، آژیر و حتی باتری و کنترل از راه دور را به‌صورت جداگانه تهیه کنید. هم‌چنین برای کاربر بسیار سخت است که بداند دقیقاً به چه حداقل‌هایی نیاز دارد. برخی از مارک‌ها، محصولات خود را به‌صورت بسته‌های کامل ارائه می‌دهند. این بسته‌های سیستم امنیت خانگی، اغلب شامل مواردی مشابه لیست زیر هستند:

پنل اصلی دستگاه مرکزی

سنسور حرکتی

سنسور در و پنجره

کنترل از راه دور

دفترچه راهنما

دزدگیر اماکن یک سیستم الکترونیکی جهت حفاظت از منزل، مغازه و اماکن مختلف است. این سیستم از طریق دریافت سیگنال‌های هشدار از سمت قطعاتی به نام سنسور»، انواع تهدیدهای امنیتی را تشخیص می‌دهد...

انواع سنسورهای یک سیستم امنیتی خانگی به شرح زیر است:

سنسور تشخیص حرکت چشمی حرکتی

سنسور آهنربایی در و پنجره

سنسور دود

سنسور نشت آب

سنسور تشخیص لرزش

سنسور شکسته شدن شیشه

سنسور خطی (بیم)

هر یک از این سنسورها با تشخیص علائم محیطی مرتبط به خود، یک سیگنال هشدار به دستگاه مرکزی ارسال می‌نماید. در ادامه به معرفی بیشتر هر یک از سنسورها می‌پردازیم.

انواع سنسور دزدگیر منزل:

سنسور تشخیص حرکت:

این سنسور از طریق امواج مادون قرمز و ارسال و دریافت آن به محیط می‌تواند حرکت را تشخیص دهد. مبنای عملکرد این سنسورها گرمای جسم متحرک است. نوع پیشرفته این سنسورها بانام سنسور وزنی» شناخته می‌شود. سنسورهای وزنی، توانایی تشخیص انسان از حیوان رادارند. لذا برای حیوانات خانگی، هشدار را فعال نمی‌کند.

سنسور آهنربایی در و پنجره:

به‌صورت یک قطعه دوتکه است. یک قطعه بر روی قسمت ثابت و قطعه دیگر بر روی قسمت متحرک در یا پنجره نصب می‌شود. چنانچه در یا پنجره منزل باز شود بافاصله گرفتن این دوتکه از یکدیگر، هشدار دستگاه فعال می‌‍‌شود. این فاصله چیزی در حدود 2‌سانتی متر می‌باشد.

سنسور لرزش:

وظیفه اصلی این سنسور، تشخیص لرزش‌ها و تکان‌ها در اجسام است. کاربرد این سنسور برای استفاده بر روی اشیا قیمتی، گاوصندوق، کمدهای با اهمیت بالا بوده و به طور کلی برای تشخیص هر وسیله‌ای است که ممکن است تکان خوردن آن برای شما اهمیت داشته باشد. شما می‌توانید این سنسور را بر روی هر وسیله قیمتی و با ارزشی نصب کنید و چنانچه کسی قصد جابجایی آن‌ها را داشته باشد شما به سرعت خواهید فهمید.

سنسور دود:

این نوع سنسور در راستای تشخیص دود ناشی از آتش‌سوزی و سوختن اجسام مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع با استفاده از این سنسور در سیستم امنیت خانگی خود، دزدگیر شما دارای قابلیت تشخیص و اعلام حریق می‌گردد. این نوع از سنسورها با توجه به حساسیتی که موضوع آن دارد، از پرکاربردترین آن‌ها محسوب می‌شوند.

سنسور شکست شیشه:

این نوع از سنسور با تشخیص امواج صوتی حاصل از شکسته شدن شیشه، هشدار دستگاه را فعال می‌کند. این سنسور باید در نزدیکی پنجره یا درهای شیشه‌ای نصب شود و بسته به میزان بازتاب صدا و ابعاد اتاق، می‌تواند دارای حساسیت‌های مختلفی باشد.

سنسور خطی:

این سنسور به‌عنوان یک دیوار یا فنس مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکان‌هایی مانند تراس، دیوار باغ و ویلا و... برای حفاظت نیاز به چنین سنسوری دارند. این سنسورها از ارسال و دریافت امواج مادون قرمز بین دو قطعه خود برای تشخیص نفوذ بهره می‌برند.

سنسور نشت آب:

اماکن بسیاری هستند که احتمال نشت آب و بروز آب‌گرفتگی در آن‌ها وجود دارد. اماکنی مانند حمام، زیر زمین‌ها، پارکینگ‌های زیرزمینی و... ازجمله این مناطق هستند. این سنسور با استفاده از قابلیت رسانایی آب می‌تواند نشت آب را تشخیص دهد.

پاسخ گویی پس از فروش و مشتری مداری:

خدمات پس از فروش خوب و مناسب، عاملی است که باعث می‌شود شما نسبت به یک محصول یا خدمت، احساس خوب و اطمینان خاطر پیدا کنید. زمانی که به فکر خرید دزدگیر اماکن هستید، حتماً به بحث خدمات پس از فروش آن، توجه ویژه‌ای داشته باشید. سیستم‌های ارزان قیمت و غیر مطمئن ممکن است دارای نواقص زیادی در خدمات پس از فروش باشند و پس از فروش محصول، مشتری را رها کنند. این‌گونه سیستم‌ها عموماً هم با مشکلات و خطاهایی روبرو می‌شوند که هیچ‌کس برای عیب‌یابی و رفع سؤالات پاسخ‌گو نیست. در این وضعیت شما مجبور هستید با نصاب خود در تماس باشید که ممکن است او نیز پاسخگو نباشد. لذا توجه به این فاکتور کلیدی بسیار مهم است.


تفاوت دزدگیر سیمی و بیسیم چیست ؟ و کدامیک بهتر است؟ کلیک کنید

دزدگیر منزل با قابلیت اتصال به وای فای چه ویژگی هایی دارد؟ کلیک کنید

از کجا دزدگیر منزل را خریداری کنیم؟ کلیک کنید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال