مقایسه دزدگیر های بیسیم با دزدگیر های باسیم

در این جا به بررسی و مقایسه دزدگیر منزل بیسیم آیملز و دزدگیر های باسیم می پردازیم. مزایا و معایب هر کدام را مقایسه کرده تا دزدگیر منزل خود را متناسب با نیاز خود تهییه نمایید.

چقدر هزینه دارد ؟
بیسیم :

معمولا تجهیزات دزدگیر بی‌سیم، سنسور حرکتی، سنسور درب و پنجره و ... گران‌تر از تجهیزات دزدگیر با سیم است اما نصب آن‌ها آسانتر است که این زمان نصب و هزینه‌های جانبی را کاهش می‌دهد .

 

با سیم:

پنل دزدگیر ب سیم و سنسورها در مقایسه با بی‌سیم معمولا ارزان هستند اما هزینه اضافی کابل ،کابل‌کشی ، ترانک و... را دارند. دزدگیر با سیم در آخر گران‌تر در می‌آید چرا که زمان و پیچیدگی مسیریابی برای پنهان کردن کابل‌ها و هزینه‌های جانبی زیاد است .


چقدر زمان نصب نیاز دارد ؟
بیسیم :

بر مبنای خانه ای با 4 اتاق خواب تقریبا 2 ساعت

با سیم:

بر مبنای خانه ای با 4 اتاق خواب تقریبا 1 روز


چه هزینه های در آتی مقابل شماست ؟
بیسیم :

باتری در سنسورهای بی‌سیم(چشمی، درب و پنجره، کیپد و...) که هر 2 سال یکبار، می‌بایست تعویض گردد. باتری پنل اصلی بایستی هر 7 سال یکبار تعویض گردد.

 

با سیم:

بعد از نصب دزدگیر سیم‌دار هیچ هزینه‌ای بابت باتری نخواهید داشت به خاطر اینکه در این سنسورها، باتری برای تعویض وجود ندارد اما باتری بکاپ‌گیری پنل اصلی باید همانند سیستم بی‌سیم، هر 3 تا-4 سال تعویض گردد،


کدام سیستم از لحاظ ظاهری بهتر میباشد ؟
بیسیم :

سیستم بی‌سیم (آی‎ملز) تمیزتر بوده و زحمت و سختی کمتری برای نصب دارد. یک کار خسته‌کننده را خیلی ساده راحت می‌کند . ابعاد آن کوچک و ظاهری زیبا و شیک جلوه می‌کند و می‌توان آن را در هر جا نصب کرد .

با سیم:

دزدگیرهای با سیم، دارای سیم‌کشی می‌باشند که به پنل اصلی متصل هستند. معمولا برای مخفی شدن سیم داخل داکت و ترانک قرار داده می‌شوند و ممکن است این داکت‌ها دور فریم درب و یا پنجره چرخانده شود تا به پنل رسیده و متصل شود و به همین دلیل نمای زیبایی ندارد.


کدامیک کمتر خطا دارد ؟
بیسیم :

در ده سال گذشته، دزگیرهای بی‌سیم بیشتر از دزدگیرهای با سیم دارای هشدار خطا بودند اما امروزه تکنولوژی جدید این مشکل را برطرف کرده و فرکانس 433 بسیار پایدار را استفاده نموده است. دزدگیر بی‌سیم آی‎ملز 100% بدون خطاست.

با سیم:

دزدگیر با سیم قابل اعتماد است. اکثر خطاها و هشدارهای دروغین به خرابی اصلی برمی‌گردد. باتری تعویض نشده و یا به اندازه کافی شارژ ندارد. نویز بر روی سیم‌ها، کابل‌کشی نامناسب، مسیر طولانی کابل و ... از جمله علل بروز خطا در این سیستم‌هاست . .


کدامیک امن تر میباشد ؟
بیسیم :

نگرانی خیلی از مردم ناشی از جم(مسدود‌کننده) سیگنال است. سیستم دزدگیر آی‎ملز مجهز به سیستم آتی جم می‌باشد به طوری که از هرگونه مسدودسازی مطلع می‌شود. علاوه بر آن، سنسورهای حرکتی مجهز به anti – mask می‌باشند تا به خوبی مطمئن شویم که مانعی جهت تشخیص نباشد .

با سیم:

اگر کابل قطع شود و یا آسیب ببیند و یا توسط موش خورده شود، سیستم باید مجهز به تکنولوژی هشدار باشد که به شما هشدار بدهد. با این حال برای راه‌اندازی مجدد سیستم لازم است کارشناس مربوطه، سیم‌کشی را ترمیم کند و یا آن ناحیه را غیرفعال کند تا سیستم موقتاً کار کند .


مدت زمانی از نصب سیستم گذشته و شما می‌خواهید سنسوری به سیستم دزدگیر خود اضافه کنید، کدامیک امکان توسعه راحتری دارند ؟
بیسیم :

برای اضافه کردن سنسور یا ناحیه جدید به سیستم دزدگیر بی‌سیم آی‎ملز، فقط کافیست محل نصب را مشخص کرده و بعد از اطمینان، اتصال بی‌سیم سنسور را به پنل آن نصب کنید.

 

با سیم:

اضافه کردن سنسور یا ناحیه به سیستم دزدگیر با سیم که از قبل نصب شده‌است درد سر بزرگی است. اگر کابل پشتیبانی در رشته کابل اصلی ندارید این به این معناست که کابل جدید نیاز است. مثلا یک سنسور چشمی در انتهای باغ نیاز دارید، آن را فراموش کردید؟ می‌بایست حفاری کرده و کانال‌کشی انجام دهید.


با وجود حیوان در خانه مشکل ندارند ؟
بیسیم :

سنسورهای حرکتی آی‎ملز تماماً مجهز به تکنولوژی تشخیص حیوان تا 25 کیلو می‌باشند .

با سیم:

در سیستم‌های سیمی می‌توان از چشمی‌های مخصوص استفاده کرد که به طور معمول از این نوع چشمی‌ها استفاده نمی‌شود.


میتوان جهت کاغذ یواری و یا رنگ کردن دیوار به طور موقت دستگاه را برداشت ؟
بیسیم :

احتیاج به برداشتن سنسورها جهت دکوراسیون و یا هرچیزی در سیستم بی‌سیم بسیار راحت است. بایست سیستم ضد دستکاری آی‎ملز که به شما هشدار می‌دهد را با رمز عبور غیر فعال کنید و بعد از اتمام کار، سنسور را به سر جاش برگردانید و سیستم را فعال کنید .

با سیم:

در سیستم‌های دزدگیر سیمی توصیه نمی‎شود چون این کار سخت است. در صورتی که دستگاه را مجدداً نصب کنید ممکن است سیمی را به اشتباه به ترمینال وصل کنید. مواظب برق هم باشید .


آیا سیستم قابل حمل به مکان دیگر می باشد .
بیسیم :

خانه‌ی خود را جابجا کردید؟ خیلی راحت پنل را از دیوار جدا کنید. سنسورها را هم همین‌طور. پنل اصلی را خاموش کنید. حالا هر جا که دوست دارید ببرید نصب کنید .

با سیم:

نه " سیستم سیمی طراحی شده که بماند . اگر شما پنل و تمام سنسور ها را جدا کنید هنوز نیاز هست که تمام کابل کشی را در محل جدید انجام دهید . چیزی که نصاب ها دوست ندارند انجام دهند


بهترین مارک دزدگیر منزل کدام است؟ کلیک کنید

مشکلات دزدگیرهای نسل قدیم چیست؟ کلیک کنید

نصب دزدگیر منزل به چه صورت انجام میشود؟ کلیک کنید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال