دزدگیر اماکن چیست ؟ شامل چه تجهیزاتی است ؟

دزدگیر اماکن چیست

در پاسخ به سوال دزدگیر اماکن چیست باید بگویم که دزدگیر اماکن یک سیستم امنیتی می باشد و یک دستگاه خالی نیست. دزدگیر اماکن متشکل از دستگاه هایی می باشد که باید آنها را شناخت و باتوجه به نیاز آن ها را انتخاب کرد تا هزینه اضافی پرداخت نکنیم و امنیت دقیق تری داشته باشیم.

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن یا سیستم هشدار گروهی از دستگاهای الکترونیکی بصری که برای محافظت از خانه یا محل کار با هم کار می کنند.

دزدگیر اماکن چگونه کار میکند ؟

مجموعه از سنسور ها و آژیر ها که به دستگاه پنل مرکزی متصل شده اند و زمانیکه هر یک از سنسور ها نفوذ و سرقت را تشخیص بدهد آژیر ها به صدا در می آیند و فورا با همسایه شما یا نگهبان ساختمان یا گروه امنیتی تماس خواهد گرفت و همه را در جریان سرقت خواهد گذاشت. این سیستم امنیتی می بایست به باتری پشتیبان مجهز باشد تا در زمان قطع برق به کار خود ادامه دهد. کنترل این سیستم از همه جا امکان پذیر است و زمانیکه حتی در مسافرت به سر میبرید می توانید سیستم امنیتی خود را کنترل نمایید. یک دزدگیر اماکن می تواند بر اساس نیاز شما مجهز به سنسور های تشخیص مختلف با کاربرد متفاوت شود.

سنسور های دزدگیر اماکن چیست ؟

سنسور ها یا تشخیص دهنده ها وضیفه تشخیص نفوذ به اشکال مختلف را دارند. مثلا یک سنسور حرکت را تشخیص میدهد یا یک سنسور باز و بسته شدن درب را تشخیص میدهد. سنسور ها تنوع زیادی دارند و باید شما با مشورت متخصص سیستم های امنیتی شرایط منزل خود را باز گو کنید و اجازه دهید تا مناسب ترین پیشنهاد برای انتخاب نوع سنسور را به شما بدهند.

انواع سنسور :

سنسور حرکتی : سنسورهای حرکتی باید در ورودی اصلی یا راهرو در طبقه همکف خانه قرار داده شوند تا بتوانند حرکت را تشخیص دهند و در صورت فعال بودن دزدگیر هشدار دهند.برخی از سنسورهای حرکتی به حیوانات حساس نیستند یعنی دزدگیر را می توان فعال کرد و حیوان در خانه پرسه بزند.

سنسور درب ورودی : به سنسور مگنت یا درب و پنجره معروف می باشند. دوقسمت دارد : یکی روی پنجره یا درب نصب می شود و دیگری بر روی قاب یا چهارچوب آنها نصب می شود. اگر این 2 قطعه از هم جدا شوند به این معناست که در یا پنجره باز شده است . دراین صورت دزدگیر اماکن به ما هشدار می دهد.

سنسور دود : این سنسور با تشخیص دود ناشی از حریق شما را در جریان این موضوع قرار میدهد و باعث آژیر کشیدن دزدگیر منزل نیز میشود.

سنسور نشت آب : این سنسور زمانی که آب نشت کند و بر روی زمین جاری شود این نشتی را تشخیص داده و سریعا به شما اطلاع میدهد و دزدزگیر را به صدا در می آورد.

سنسور نشت گاز: سنسور نشت گاز:این سنسور زمانی که گاز شهری یا کپسول نشت کند به شما اطلاع میدهد و دزدگیر به صدا در می آید.

توجه داشته باشید تمامی این سنسور ها بخشی از سیستم امنیتی دزدگیر اماکن هستند. به این معنا که به تنهایی کاربردی ندارند. شما یک دزدگیر ماکن میخرید و میتوانید از این سنسور ها بهره بگیرید یعنی این سنسور ها به پنل دزدگیر شما متصل و آماده به کار میشوند.

سیستم امنیتی دزدگیر اماکن چه دستگاه های دیگری دارد؟

آژیر : آژیرها در دزگیرهای اماکن جداگانه و یا به عنوان بخشی از پنل اصلی وجود دارد.آژیر بیرونی و آژیر داخلی. آژیر برای هشدار به همسایگان طراحی شده است.

ریموت کنترل : ما ریموت های خودمان را داریم . ریموت به ما این امکان را می دهد که بدون نیاز به نزدیک بودن به پنل اصلی از راه دور دزدگیر اماکن را فعال یا غیرفعال کنیم.مثلا در طبقه بالا هستیم و تمایلی نداریم که تخت خود را ترک کنیم.

ایستگاه پایه : هاب مرکزی دزدگیر اماکن تمام تجهیزات متصل شده را با برنامه تلفن همراه ما همگام سازی می کند . هشدار ، اعلان خطر وظیفه اصلی اوست .زمانی که یکی از سنسورها تحریک شود پنل مرکزی شروع به آژیر زدن می کند و با شماره هایی که در آن تعریف شده تماس می گیرد و به آنها پیامک می دهد. مهم ترین بخش دزدگیر اماکن و منزل این قسمت است هر چه بهتر باشد سریعتر و دقیق تر کار میکند.

انواع دزدگیر اماکن کدام است؟

۱- دزدگیر های با سیم : در این دزدگیر ها ارتباط بین سنسور ها و آژير ها و پنل مرکزی با سیم کشی انجام میپذیرد . خانه هایی قبل از ساخت محلی برای سیم کشی تو کار دارند بهتر است از این سیستم ها استفاده کنند. این دزدگیر ها نیز وظیفه تشخیص نفوذ و هشدار را به عهده دارند.

۲-دزدگیر های بیسیم : دزدگیر اماکن بیسیم به هیچ سیم کشی احتیاج ندارد و سنسورها دارای باتری می باشند .ارتباط سنسورها کاملاً بیسیم می باشد. نصب دزدگیر اماکن بیسیم به مراتب آسان تر است . امروزه با توجه به اینکه خیلی از اماکن محلی برای سیم کشی تو کار دزدگیر در نظر نگرفته اند و اینکه سیم کشی رو کار زیاد امن نیست و ظاهر منزل برایشان اهمیت دارد می بایست از دزدگیر منزل بیسیم استفاده کرد.

در هر صنفی خوب و بد وجود دارد و این درست نیست بگوییم کلا دزدگیر بیسم بد است سیم دار خوب یا بلعکس. هر دوی این دو نوع دزدگیر مدل های خوب و قابل اطمینیان دارند.هر کدام از این دو مدل تخصص مورد نیاز خود را دارد یعنی برای نوع اول با متخصص خودش صحبت کنید و مشورت بگیرید و برای نوع دوم هم همینطور . دزدگیر اماکن چیست ؟ برای این مطرح شده تا بهتر بشناسیم و انتخاب بهتری داشته باشیم.


بهترین مارک دزدگیر منزل

مشکلات دزدگیرهای نسل قدیم

نصب دزدگیر منزل به چه صورت انجام میشود؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال