دزدگیر اماکن

  چیست؟ انواع آن کدام است؟

دزدگیر اماکن : دزدگیر اماکن گروهی از قطعات الکترونیکی است که همه برای محافظت از خانه کار می کنند.


دزدگیر اماکن شامل موارد زیر می باشد :

سنسور حرکتی : سنسورهای حرکتی باید در ورودی اصلی یا راهرو در طبقه همکف خانه قرار داده شوند تا بتوانند حرکت را تشخیص دهند و در صورت فعال بودن دزدگیر هشدار دهند.برخی از سنسورهای حرکتی به حیوانات حساس نیستند یعنی دزدگیر را می توان فعال کرد و حیوان در خانه پرسه بزند.

سنسور درب ورودی : به سنسور مگنت یا درب و پنجره معروف می باشند. دوقسمت دارد : یکی روی پنجره یا درب نصب می شود و دیگری بر روی قاب یا چهارچوب آنها نصب می شود. اگر این 2 قطعه از هم جدا شوند به این معناست که در یا پنجره باز شده است . دراین صورت دزدگیر اماکن به ما هشدار می دهد.

آژیر : آژیرها در دزگیرهای اماکن جداگانه و یا به عنوان بخشی از پنل اصلی وجود دارد.آژیر بیرونی و آژیر داخلی. آژیر برای ترساندن مزاحمان و هشدار به همسایگان طراحی شده است.

صفحه کلید : فعال کردن ، غیرفعال کردن دزدگیر اماکن معمولا نیازمند یک کد می باشد. که این کد را بوسیله صفحه کلید دزدگیر اماکن وارد می کنیم.

ریموت کنترل : ما ریموت های خودمان را داریم . ریموت به ما این امکان را می دهد که بدون نیاز به صفحه کلید از راه دور دزدگیر اماکن را فعال یا غیرفعال کنیم.مثلا در طبقه بالا هستیم و تمایلی نداریم که تخت خود را ترک کنیم.

دکمه وحشت : اگر مشکلی پیش بیاید دکمه وحشت یک راه آسان و سریع جهت هشدار به آشنایان است.

ایستگاه پایه : پنل مرکزی دزدگیر اماکن تمام تجهیزات متصل شده را با برنامه تلفن همراه ما همگام سازی می کند . هشدار ، اعلان خطر وظیفه اصلی اوست .زمانی که یکی از سنسورها تحریک شود پنل مرکزی شروع به آژیر زدن می کند و با شماره هایی که در آن تعریف شده تماس می گیرد و به آنها پیامک می دهد.

سنسور تشخیص دود : توصیه می کنیم که هر خانه سنسور دود داشته باشد . با این ابزار اگر آتش سوزی اتفاق بیافتد دزدگیر اماکن ما را مطلع می سازد.

**اجزاء دزدگیر اماکن از یک سیستم به سیستم دیگر کاملاً متفاوت است.شامل برخی از سنسورها برای برخی از شرکت ها که متفاوت می باشد.

انواع دزدگیر اماکن :

چند نوع اصلی از دزدگیرهای اماکن وجود دارد:

1) Diy : دزدگیر اماکن Diy به کاربر این امکان را می دهد که سیستم خود را خودش نصب نماید.دزدگیر را از طریق برنامه موبایل کنترل نماید . این دزدگیرها می توانند نظارت حرفه ای داشته باشند.

2) باسیم : از هر سنسور به دزدگیر اماکن سیم کشی انجام می گیرد.مناسب اماکنی که سیم کشی داخلی امکان پذیر باشد است.

3) بی سیم : دزدگیر اماکن بیسیم به هیچ سیم کشی احتیاج ندارد و سنسورها دارای باتری می باشند. و ارتباط سنسورها کاملاً بیسیم می باشد. نصب دزدگیر اماکن بیسیم به مراتب آسان تر است اما باید توجه داشته باشید هر چند سال باتری سنسورها را تعویض نمایید.

4) هوشمند : دزدگیر اماکن هوشمند به اینترنت متصل می شود و به کاربر اجازه می دهد علاوه بر پیامک از طریق برنامه موبایل هشدارها را دریافت کرده و دزدگیر اماکن را از راه دور کنترل نماید.همچنین به کاربر این امکان را می دهد تا تصاویر زنده را از طریق گوشی همراه مشاهده نماید.


دزدگیر اماکن چگونه کار می کند؟

در اکثر دزدگیرهای اماکن سنسورها به پنل اصلی متصل می گردند .آنها به یک برنامه تلفن همراه متصل می شوند و به ما این امکان را می دهد که همه چیز را از راه دور کنترل کنیم. دزدگیر اماکن در صورت قطع برق به کار خود ادامه می دهد زیرا باتری پشتیبان دارد.

وقتی از خانه به بیرون می رویم دزدگیر اماکن را فعال می کنیم در این حالت اگر شخصی وارد خانه شود دزدگیر آن را تشخیص داده و با پیامک هشدار شما و چند نفر دیگر را مطلع می کند تماس نیز می گیرد.شروع به آژیر زدن می کند تا به همسایگان هشدار دهد.

شما می توانید از راه دور دزدگیر اماکن را غیرفعال نمایید. هر روز که به خانه برمی گردید قبل از ورود به خانه با ریموت خود دزدگیر اماکن را غیرفعال کرده.

چرا به دزدگیر اماکن احتیاج داریم؟

دزدگیر اماکن باعث کاهش جرم و جنایت می شود . براساس تحقیق دانشگاه حتی داشتن دزدگیر در یک خانه باعث می شود که محیط اطراف برای سارقان جذابیت کمتری داشته باشد و سارقان را از محل شما دور می کند.

ویژگی های اصلی دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن باید تشخیص دقیق دهد تا چوپان دروغگو نشود. دزدگیر باید قابل اعتماد باشد و تشخیص اشتباهی ندهد

دزدگیر اماکن باید واکنش سریعی به نفوذ و سرقت داشته باشد.

دزدگیر اماکن باید کاربر پسند باشد و کارکردن آن برای مشتری راحت باشد.

دزدگیر اماکن باید عمر بالایی داشته باشد و سالیان سال درست و دقیق کار کند.

دزدگیر اماکن باید ضد دستکاری باشد و با دستکاری هشدار را به شما ارسال نماید.

دزدگیر اماکن باید همیشه آماده به کار بوده و نیازمند بررسی ماهانه نباشد.


بهترین مارک دزدگیر منزل کدام است؟ کلیک کنید

مشکلات دزدگیرهای نسل قدیم چیست؟ کلیک کنید

نصب دزدگیر منزل به چه صورت انجام میشود؟ کلیک کنید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال