سوالات متداول دزدگیر اماکن
سوالات متداول دزدگیر اماکن

آموزش سریع دزدگیر آیملز

در ابتدای کار قبل از هر توضیحی لازم است برای آشنایی بهتر با سیستم و همین طور برای درک عملکرد و نحوه چگونگی و کاربری محصول، دفترچه راهنمای فارسی داخل پک آیملز را حداقل یکبار به صورت کامل مطالعه کنید. مواردی که در دفترچه آورده شده برای استفاده کاربران است و نکات اصلی پایه ای تا حرفه ای استفاده از سیستم امنیتی آیملز در داخل آن آورده شده است.


سیم کارت:

پیش از قرار دادن سیم کارت در دستگاه اطمینان حاصل کنید که پنل خاموش است و سیم کارت را با خشاب کامل در پنل قرار دهید.

شبکه سیم کارت:

تا زمانی که چراغ وضعیت شبکه GSM (چراغ آبی رنگ) به وضعیت چشمک زن هر 3 ثانیه یکبار در بیاید صبر کنید. در این حالت دستگاه به شبکه متصل شده است و سیم کارت آنتن دارد و آماده به کار است.

نرم افزار موبایل:

نرم افزار آیملز را با جستجوی عبارت "iMelz" در گوگل پلی استور برای اندروید و یا در اپ استور برای iOS نصب نمایید. دانلود برنامه دزدگیر

جانمایی سنسورها:

با توجه به راهنمای نصب در دفترچه راهنمای فارسی دستگاه و همینطور بخش جانمایی سنسورها، سنسورها و آژیر را به پنل مرکزی متصل کنید و بر اساس محیط، سنسورها و دتکتورها را جانمایی کنید.

مدیر دستگاه:

اولین شخصی که پس از باز کردن و قرار دادن سیم کارت در دزدگیر برای بار اول به پنل پیامک ارسال کند، به عنوان مدیر دستگاه آیملز شناخته می شود و تنها این شخص (شماره) به تنظیمات دسترسی دارد.

تعریف شماره های تماس و پیامک: مدیر می تواند نرم افزار آیملز را روی موبایل خود نصب کند و بقیه مدیر ها و شماره ها را در قسمت شماره های تماس و پیامک تعریف کند تا در زمان هشدار به ترتیب با این شماره ها ارتباط بر قرار گردد.

نکته: دقت کنید که هر پیامک یا دستور نرم افزاری که از شماره هر کدام از مدیر ها به سمت دستگاه ارسال می شود، باید پیامک موفقیت آمیز بودن آن دریافت شود در غیر اینصورت دستور روی پنل اعمال نشده است.

تغییر نام ناحیه:

نام گذاری سنسورها به ما کمک می کند تا در زمان هشدار متوجه شویم که کدامیک از سنسورها یا ناحیه ها تحریک شده اند تا در سریع ترین زمان ممکن به صورت مستقیم آن محل بررسی شود. به طور مثال ((سنسور دود آشپزخانه)) به ما اطلاع می دهد که آتش سوزی در آشپزخانه اتفاق افتاده است.

حجم صدا و طول مدت آژیر: حجم صدای آژیر پنل اصلی در حالت های بی صدا، کم و زیاد به همراه مدت زمان آن را می تآیملزید در قسمت حجم صدا و طول مدت آژیر بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

تغییر رمز عبور غیر فعالسازی حفاظت: رمز عبور غیر فعالسازی حفاظت می تآیملزد برای غیر فعال کردن دزدگیر از روی پنل، اضافه کردن سنسور جدید به دستگاه و بازگرداندن به حالت پیش فرض مورد استفاده قرار بگیرد.

تست و عملکرد دستگاه در هنگام آژیر:

فرض می کنیم که سنسوری تحریک شده و پنل در حال آژیر زدن و تماس گرفتن با شماره های تعریف شده است در این مرحله ابتدا پنل پیامکی را حاوی نام سنسور به شماره های پیامکی تعریف شده ارسال می کند و سپس شروع به تماس گرفتن با اولین شماره می کند در اینجا چند حالت می تآیملزد اتفاق بیفتد :

الف) پیام صوتی هشدار که از قبل روی پنل تنظیم کرده بودیم پخش شود.

پس از پاسخ به تماس، به قسمت شماره گیر یا صفحه کلید وارد شده و می تآیملز دزدگیر را با انتخاب اعداد ((0،1،6،9،* و #)) کنترل نمود (صفحه 7 دفترچه راهنمای کاربر).

پس از اطلاع توسط تماس یا پیامک لازم است که با شخصی که در نزدیکی محل هست سریعا تماس گرفته شود تا پیگیری لازم انجام شود و به صورت حضوری مکان مورد نظرمان را بررسی کند و یا به وسیله دوربین مدار بسته محل را کنترل کنیم.

حالت حفاظت خانگی

می تآیملزید هنگام حضور در خانه نیز برخی از سنسورها را فعال نمایید تا حفاظت پیرامونی محیط برقرار باشد. شما می تآیملزید در هنگام نصب مشخص کنید که کدام سنسورها در حالت حفاظت خانگی فعال باشند. سنسورهای درب و پنجره به صورت پیش فرض در حالت کاری ((معمولی)) قرار دارند. به این معنی که وقتی حفاظت خانگی را فعال کنیم این سنسورها نیز فعال می شوند، سنسورهای حرکتی هم به صورت پیش فرض در حالت کاری ((خانگی)) هستند و در زمانی که حفاظت خانگی را فعال می کنیم این سنسورها غیر فعال می مانند تا بتآیملزیم در فضای داخلی رفت و آمد داشته باشیم.

حالت های کاری سنسورها را می تآیملزیم مطابق با صفحه 13 دفترچه راهنمای فارسی تغییر دهیم و با توجه به مکان مورد نظرمان تنظیمشان کنیم.

گزارش سریع

دزدگیر بیسیم آیملز از طریق کدهای دریافتی پیامکی کنترل می شود. این کدها اعداد و یا ترکیبی از اعداد و حروف هستند که از طریق پیامک به دستگاه ارسال می شوند. اگرچه از طریق نرم افزار موبایل آیملز که مخصوص این سیستم می باشد نیازی به حفظ نمودن این کدها ندارید اما چنانچه در شرایط خاصی به آن ها نیاز پیدا کردید یا گوشی هوشمند ندارید، این کدها به شرح زیر می باشد:

نکته: اعداد ارسالی توسط مدیران دستگاه باید ارسال شود و فرمت اعداد باید انگلیسی باشد.

1- چگونه تنظیمات و وضعیت فعلی دستگاه را مشاهده کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "00" به دستگاه

2- چگونه شماره های تماس اضطراری را ببینیم؟

با ارسال پیامک عدد "5" به دستگاه

3- چگونه شماره های پیامک اضطراری را مشاهده کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "6" به دستگاه

4- چگونه نام ناحیه مورد نظر را مشاهده کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "901" الی "950" به طور مثال با ارسال عدد 908 نام ناحیه یا سنسور شماره 8 قابل مشاهده است.

5- چگونه نام تگ RFID مورد نظر را مشاهده کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "101" الی "150" به طور مثال با ارسال عدد 107 نام ناحیه یا سنسور شماره 7 قابل مشاهده است.

دستورات کلیدی

1- چگونه رمز عبور غیرفعال سازی سیستم را تنظیم کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "13" به دستگاه

2- چگونه حجم صدا و طول مدت آژیر را تنظیم کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "12" به دستگاه

3- چگونه تمپر سوییچ ضد سرقت پنل اصلی را غیرفعال کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "87200" به دستگاه

4- چگونه صدای فعالسازی/ غیر فعالسازی آژیر بیرونی را روشن کنیم؟

با ارسال پیامک عدد "63701" به دستگاه

5- چگونه تنظیمات اولیه و نرم افزاری دستگاه را به حالت پیش فرض برگردانیم؟

با ارسال پیامک عدد "0000" به دستگاه


دزدگیر اماکن آیملز دارای چه ویژگی هایی است ؟

تفاوت دزدگیر سیمی و بیسیم چیست ؟

عملکرد سنسور حرکتی یا چشمی چگونه است؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال