عیب یابی دزدگیر اماکن

عیب یابی دزدگیر منزل

زمانی که احساس میکنید دزدگیر منزل شما به خوبی کار نمیکند و یا هشدار و آژیر کاذب دارید، عیب یابی دزدگیر اماکن کار سختی نمیباشد به شرط اینکه مشکل را به درستی تشخیص دهیم .خیلی وقت ها مشکلات کوچک و بزرگ از یه اتفاق کوچک و ساده شروع میشوند. که با حل آن همه چی به درستی کار خواهد کرد. در اینجا به بررسی 2 شاخه مهم از ایرادات دزدگیر اماکن می پردازیم:

1- عیب یابی و تعمیر هشدارهای کاذب در دزدگیر اماکن

2-ایرادات شایع در دزدگیر های اماکن و رفع مشکلات آن1-عیب یابی و تعمیر هشدارهای کاذب در دزدگیر اماکن

هشدار کاذب

هشدار کاذب هم برای شما و هم برای کسانی که در اطراف زندگی می کنند آزاردهنده است. اگر همسایه های خوبی دارید، ممکن است وقتی زنگ خطر به صدا در می آید، مراقب خانه شما باشند. با این حال، اگر هشدارهای کاذب به طور مرتب اتفاق بیفتد، می تواند مانند چوپان دروغگو است و ممکن است آن را نادیده بگیرند! این راهنما اصول اولیه نحوه عملکرد آلارم ها و نحوه سیم کشی سنسورها را توضیح می دهد. همچنین عیوب مختلفی را که در حسگرها رخ می‌دهد و در نتیجه هشدار کاذب برای شما رخ می‌دهد، پوشش می‌دهد.
چه چیزی باعث هشدارهای کاذب می شود؟

1- اتصالات سست

2- مقاومت خارج از محدود مشخص شده

3- یک باتری پشتیبان فرسوده در پنل

4 -یک آهنربای نامناسب یا با فاصله نادرست

5- جوندگان، پرندگان، خفاش‌ها، عنکبوت‌ها یا سایر حیوانات کوچک ممکن است حسگرها را تحریک کنند، به ویژه در انبارها یا ساختمان‌های بیرونی

6- قسمت های اتصال ممکن است کدر شده و باعث اتصال بد شوند

7- PIR ها در موقعیت بدی قرار دارند و در معرض شرایط مزاحم هستند


2- ایرادات شایع در دزدگیر های اماکن و رفع مشکلات آن

۱- عدم ارسال پیامک دزدگیر:

خرابی دزدگیر

دزدگیر به شما پیامک ارسال نمیکند.در اینجا 2 حالت دارد.

1- اصلا پیامک ارسال نمیکنید

2- فقط یک سری پیامک گزارشی ارسال میکند و پیام های شما را پاسخ نمیدهد.


موارد زیر را بررسی نمایید

الف) اطمینان حاصل نمایید جهت قرار دادن سیم کارت در دستگاه به درستی انجام شده است. مطمئن شوید سیم کارت از قابش بیرون نزده باشد

ب) پیش از روشن نمودن دستگاه سیم کارت را درون آن قرار دهید. تا زمانی که چراغ وضعیت شبکه GSM به وضعیت چشمک زن(هر 3 ثانیه) در بیاید صبر کنید. در این حالت دستگاه به شبکه متصل شده است.

ج) شارژ سیمکارت را بررسی کنید

د) مطمئن شوید که سیم کارت آنتن داشته باشد.

ز) یکبار سیم کارت را در گوشی موبایل قرار دهید و بررسی کنید که مشکلی ندارد و پیامک ارسال میکند یا خیر

۲- در زمان آلارم سیستم ، تماسی دریافت نمیشود.

الف) بررسی کنید شماره های مربوط به پیام هشدار ذخیره شده باشد.

ب) پس از هشدار ، سیستم را فورا غیرفعال نکنید ، در غیر این صورت سیستم برقراری تماس را متوقف می کند.

ج) شارژ سیم کارت خود را بررسی نمایید (اعتبار پولی)

د) اگر شماره سیمکارت خود را عوض کردید بایستی در دزدگیر شماره قبلی خود را تغییر دهید.

۳- در هنگام ارسال هشدار صدایی شنیده نمی شود.

• بررسی کنید چنانچه صدای پنل اصلی قطع میباشد ، از طریق پیامک یا نرم افزار صدای آلارم را ریست کنید.

پاسخ پیامکی روبرو دریافت شده است: "phone number is unauthorized" .بررسی کنید شماره شما به عنوان شماره دریافت هشدار ذخیره شده باشد.

۴- به نظر می آید سنسور حرکت به درستی عمل نمیکند

چنانچه سنسور تشخیص حرکت در طول مدت 3 دقیقه 2 بار تشخیص حرکت بدهد به صوت خودکار وارد حالت ذخیره انرژی می شود. چنانچه در 3 دقیقه بعدی حرکتی تشخیص داده نشود به حالت عادی بر میگردد. در طول 3 دقیقه سنسور فعال نخواهد بود و سیگنالی پنل اصلی ارسال نخواهد کرد. چنانچه در طول 3 دقیقه حرکتی تشخیص داده شود طول مدت حالت ذخیره انرژی افزایش می یابد.

۵- آژیر بی مورد به صدا در می آید.

اول از همه سراغ گوشی موبایل خود بروید و بررسی کنید هنگاه آژیر چه پیامی از طرف دزدگیر دریافت کرده اید ؟دزدگیر می بایست زمانی آژیر بکشد که برای شما پیامکی ارسال کره باشد که نام زونی که تحریک شده را بنویسد. اگر پیامکی دریافت نکرده اید یکبار آزیر را از دزدگیر قطع کنید و دوباره متصل کنید و در این هنگام مطمپن شوید کسی سنسور ها را تحریک نکند.

۶- زمانی که سیستم را از طریق کنترل راه دور فعال میکنم آژیر یک بوق می زند. اما زمانی که پنل اصلی آلارم می دهد آژیر بوق نمی زند ، چرا؟

کنترل از راه دور شما به آژیر متصل است. با این حال آژیر نتوانسته به پنل اصلی متصل شود. کلید اتصال را از پشت آژیر بفشارید و سپس از روی پنل اصلی کلید فعال سازی یا SOS را فشار دهید تا آژیر و پنل به یکدیگر متصل گردند.

7- ایراد یابی و برنامه ریزی مجدد

اگر اخیراً سیستم امنیتی خود را نصب کرده اید و نمی تواند فعال شود یا دائماً بوق می دهد، ممکن است به درستی برنامه ریزی نشده باشد. این مشکل گاهی اوقات ممکن است با تکنولوژی و سیم کشی اتفاق بیفتد. مشکلاتی که در مدت کوتاهی پس از نصب رخ می دهد نشانه آن است که باید با شرکت امنیتی خود تماس بگیرید تا بتوانند سیستم شما را مجدداً برنامه ریزی یا جایگزین کنند.

8- سایش و پاره شدن کابلها

هنگامی که برای مدت طولانی یک سیستم هشدار خانه دارید، به خصوص با سنسورهای بیرونی، سیم کشی و بدنه آن احتمالا فرسوده می شوند. اگر سیستم شما فعال نمی شود یا به طور متناقض کار می کند، ممکن است سیم ها فرسوده شده باشند. همچنین این احتمال وجود دارد که ترمینال سنسورها آسیب ببینند. برای جایگزینی دزدگیر خود فکری کنید.

9- ایرادیابی سنسور های در و پنجره نامناسب

برخی از دزدگیر های اماکن دارای سنسورهای باز و بسته بر روی پنجره ها هستند. این سنسورها شامل یک فرستنده و یک آهنربا هستند. هنگامی که یک پنجره به درستی بسته نمی شود، دزدگیر اماکن شما ممکن است هشدار خطا دهد، با این تصور که حسگر باز و بسته فعال است. اگر زنگ هشدار شما به صدا در می آید و نمی توانید دلیل آن را پیدا کنید، تمام پنجره ها و درهای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی بسته شده است.

10- شل شدن سنسور حرکتی

شما احتمالاً حسگرهایی را در سرتاسر خانه خود نصب کرده‌اید . وقتی مهاجمی وارد میشود، زنگ هشدار را به صدا در می آورد. اگر هر یک از سنسورهای شما به طور شل به دیوارها یا پنجره ها متصل شده باشد، ممکن است یک هشدار کاذب ایجاد کند. تمام سنسورهای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به نقاط مربوطه خود محکم وصل شده اند.

11- اگر دزدگیر اماکن کاملا از کار افتاده است ، چه کاری باید انجام دهید

اگر متوجه شدید که پنل دزدگیر شما کاملاً از کار افتاده است ، باید فیوزها یا کلیدهای مدار خود را بررسی کنید. اگر فیوز خراب شده یا سوخته است، ممکن است دلیل کار نکردن سیستم هشدار شما باشد. فیوز را با احتیاط تعویض کنید ، سپس بررسی کنید که آیا سیستم شما دوباره کار می کند یا خیر. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، با شرکت امنیتی خود تماس بگیرید.


خرابی باتری دزدگیر

خرابی باتری دزدگیر اماکن چه صورت است و چه مشکلاتی ایجاد میکند ؟

درست مانند تلفن یا لپ تاپ شما، دزدگیر اماکن شما با باتری کار می کند. اگر دزدگیر اماکن خود را برای مدت زمان معقولی روشن و کار کرده اید، ممکن است عمر باتری رو به اتمام باشد. این بوق مکرر ممکن است زنگ هشداری باشد که به شما در مورد پیام کم باتری یا چراغ هشدار می دهد تا بتوانید آن را خاموش کنید.

اگر به تازگی باتری دزدگیر اماکن خود را عوض کرده اید یا دزدگیر خود را نصب کرده اید. اگر سیستم شما پس از تعویض باتری اصلاً کار نمی کند، مطمئن شوید که آن را به درستی نصب کرده اید. پس از اینکه تأیید کردید که جای باتری درست است، دزدگیر باید به طور عادی کار کند - اگر نه، وقت آن است که به خرید یک دزدگیر اماکن جدید برای منزل خود فکر کنید.

عیب یابی باتری دزدگیر اماکن یکی از مهم ترین ارکان ایرادیابی دزدگیر است در صورت خرابی ، میتواند باعث بروز مشکل شود. خراب شدن باتری به این معنا نیست که دستگاه را روشن نکند. ممکن است باتری خراب باشد و دستگاه روشن باشد ولی آمپر و ولتاژ لازم را به دستگاه نرساند. در دزدگیر هایی که فیوز دارند ، فیوز های دزدگیر باید سالم باشند .حتما فیوز ها را چک کنید .


سنسور حرکتی باعث آژیر بی مورد میشود چه باید کرد ؟

سنسور حرکتی با نور خوشید و آینه و شیشه ها ی سر تا سری و نصب نا صحیح مشکل دارد. حتما بررسی کنید نور خورشید به سنسور ها مستقیم یا به واسطه آینه نتابد. ممکن است در بعضی از فصول سال با گردش زاویه تابش خورشید ممکن است به مسز شیشه برخورد کند و میز شیشه ای نور را بازتاب کند روی سنسور . سعی کنید هنگام نصب سنسور دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده و دستور العمل های نصب آن را را رعایت نمایید.

عیب یابی دزدگیر منزل به درستی انجام شود دزدگیر به درستی کار میکند. اگر دیدید به نتیج نرسیده اید زیاد آزمون و خطا نکنید چرا که ممکنه به دستگاهتون آسیب بزنید . در این حالت با کارشناس مجرب تماس بگیرید و از او درخواست کمک کنید.

داشتن سیستم دزدگیر خانه یک راه عالی برای افزایش امنیت خانه شما است. با این وجود، مانند هر شکل دیگری از فناوری، دزدگیر های اماکن همچنان می‌توانند با مشکلات فنی مواجه شوند و هرازگاهی نیاز به عیب‌یابی دارند. اگر متوجه شدید که سیستم هشدار شما کار نمی کند، قبل از اینکه بتوانید در یافتن راه حل به جلو بروید، باید مشکل را ارزیابی کنید.


اگر این مسائل رایج شده اند و شما را به دنبال یک راه اندازی یک دزدگیر اماکن جدید ترغیب کرده اند، IMELZ دزدگیر اماکن برای منزل قابل اعتماد و صد در صد بیخطا را برای شما ارائه می دهد. با استفاده از یک دزدگیر بیسیم وبه روز و مطمئن مراقب باشید که شما و خانواده‌تان ایمن می‌مانید.


چرا دزدگیر صدا نمیدهد ؟

زمانیکه دزدگیر فعال است و جلوی آن حرکتی انجام میشود و دزدگیر صدا نمیدهد . ابتدا باید بررسی کنیم که ارتباط سنسور و پنل اصلی دزدگیر اماکن برقرار است یا خیر. زمانیکه از جلوی آن رد میشویم چراغ مربوطه روشن میشود یا خیر .گزینه بعدی بررسی عملکرد سنسور حرکتی است . سنسور حرکتی در حالت استند بای قرار گرفته یا در حالت کاری می باشد. اگر دزدگیر شما فعال باشد و جلوی آن حرکت کرده و چراغ سنسور روشن میشود و دزدگیر صدا نمیدهد این بدان معناست که سنسور در حالت استند بای قرار گرفته برای رفع این موضوع بایستی 3 دقیقه جلوی سنسور حرکت نکنید تا سنسور دوباره به حالت آماده به کار در بیاید.

دزدگیر با پیامک فعال نمی شود .

اگر به دزدگیر خود پیامک می دهید و دزدگیر اماکن شما عکس العملی به شما نشان نمیدهد. ممکن است به خاطر این باشد که گوشی شما دو سیم کارت باشد و فقط یک شماره را داخل دزدگیر تعریف کرده اید و با شماره ی دیگر به دزدگیر پیامک میدهید و دزدگیر شما پاسخی به شما نمیدهد.


مشخصات و ویژگی های دزدگیر منزل

بهترین مارک دزدگیر منزل کدام است؟

مزایای استفاده از دزدگیر بیسیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال